Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 12746308



*

nr 1274 6308


Ram

ramens innermått: 39x23 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 september 2019
kl 18:12:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/9 12:07:39 1      100 kr
6/9 11:36:41 2      200 kr
9/9 11:56:07 1      200 kr
9/9 11:56:08 2      200 kr (Budbetjänt)
9/9 18:05:21 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:29
  • 6682 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 jan kl 18:41




Ladda ner broschyr